Ďalšia ZMENA po pár mesiacoch: Dzurindova strana opäť MENÍ NÁZOV
Strana Modrí, Most-Híd sa premenovala. Po novom sa politický subjekt volá Modrí-ES (Európske Slovensko).

S MOSTOM CHCÚ NAĎALEJ SPOLUPRACOVAŤ
Na premenovaní strany sa zhodli delegáti strany na sneme, ktorý sa konal 11. decembra. Ako politický subjekt ďalej informoval, zmena názvu je významný krok v budúcnosti strany. Odráža tiež jeho angažovanosť vo vzťahu k európskym hodnotám a európskemu smerovaniu Slovenska. Strana tiež avizuje zámer naďalej bojovať za spravodlivé, inkluzívne a európske Slovensko.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Predseda parlamentu Pellegrini bude diskutovať o svojej kandidatúre s členmi strany
„Nový názov – Modrí – ES nám umožňuje jasne vyjadriť našu odhodlanosť pracovať pre dobro spoločnosti a dosiahnuť skutočnú prosperitu a solidaritu vo vnútri krajiny aj v rámci Európskej únie. Týmto krokom chceme vyjadriť našu pripravenosť prispievať k rastu a rozvoju Slovenska a zároveň byť aktívnym hráčom v európskom projekte. Zdôrazňuje našu pevnú vieru v hodnoty, ako je sloboda, demokracia a vzájomná spolupráca medzi členskými štátmi,” uviedol predseda strany Mikuláš Dzurinda. Dodal, že zmenu učinili s plným porozumením strany Most-Híd, s ktorou majú v úmysle naďalej úzko spolupracovať.
NÁVRHY A STRATÉGIE
V rámci snemu delegáti diskutovali aj o aktuálnych politických témach, ktoré stoja pred Slovenskom. „Delegáti snemu vyjadrili svoje návrhy a stratégie, ktoré pomôžu riešiť tieto problémy a prispejú k budúcemu úspechu krajiny,” doplnila strana.
(sita, kl)
Odporúčané články

Vláda vyslovila súhlas s návrhom poslancov Národnej rady SR k mimovládnym organizáciám. Po rokovaní kabinetu to uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD) s tým, že panuje zhoda na téme kontroly financovania mimovládnych organizácií.

Najdôveryhodnejším politikom je podľa občanov Slovenska premiér Robert Fico (Smer-SD). Na konci rebríčka skončil podpredseda parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD). Vyplynulo to z prieskumu Centra sociálnych výskumov.

Žiadna politická strana, ktorá prijala pozvanie na rokovanie za okrúhlym stolom k bezpečnostným otázkam, nesúhlasí s vyslaním slovenských vojakov na Ukrajinu v rámci mierovej misie. Vyhlásil to v stanovisku prezident Peter Pellegrini, ktorý okrúhly stôl zvolal. V tejto otázke podľa hlavy štátu našli koaličné aj opozičné strany jednomyseľnú zhodu.