Dva vnútrobloky na najstaršom sídlisku v Humennom prešli revitalizáciou
V Humennom zrevitalizovali dva vnútroblokové priestory na najstaršom mestskom sídlisku. Na Nemocničnej a Družstevnej ulici celkovo upravili 7 100 metrov štvorcových plochy.

Na projekt zlepšenia environmentálnych aspektov regeneráciou vnútroblokov využila mestská samospráva Európsky fond regionálneho rozvoja, pričom celková suma projektu s päťpercentným spolufinancovaním mesta presiahla 347-tisíc eur. Práce v priebehu mesiacov jún až október realizovala firma Reinter, s.r.o. Humenné.
Tieto zmeny priniesla regenerácia vnútorných blokov
Ako informoval Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, regenerácia vnútroblokov na dvoch uliciach Sídliska I priniesla zväčšenie plochy zelene, výsadbu stromov a kríkov a vznik oddychových zón. Na detských ihriskách pribudli pieskoviská, hojdačky a trampolína, ako aj športové prvky pre mládež na stolný tenis, teqball a šach. Namontované boli lavičky, odpadkové koše na separovaný odpad aj psie exkrementy.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Záchranná akcia v Tatrách! Česi uviazli na vrchole Veľkej Svišťovky
Nové parkovacie miesta aj cesty
Pribudlo 15 nových parkovacích miest, ostatné zrekonštruovali a nanovo osadili vegetačnými tvárnicami. Obnovili tiež vstupy ku vchodovým dverám do bytových domov, chodníky a cestné komunikácie. „Na základe žiadosti obyvateľov ostali zachované sušiaky na oblečenie a bielizeň. Odstránené boli tie, ktoré bránili novým konštrukciám,“ uviedol Škuba. Dodal, že v pôvodnej veľkosti ostalo trávnaté futbalové ihrisko a všetky revitalizované plochy sú nanovo zatrávnené.






Zdroj: (SITA, ks)
Galéria
Odporúčané články

Od 1. mája 2025 vstupujú do platnosti úpravy tarifného systému Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), ktoré sa dotknú najmä krátkych vzdialeností, doplnkových služieb a horskej dopravy vo Vysokých Tatrách.

V prvom štvrťroku 2025 vzrástli ceny bývania o štyri percentá oproti predchádzajúcemu štvrťroku. K najvýraznejšiemu zdražovaniu prišlo medzi decembrom a januárom a týkalo sa predovšetkým starších bytov. Vyplýva to z aktuálnej správy analytika Národnej banky Slovenska Romana Vrbovského. Podľa neho sa ceny bytov už nachádzajú na vyššej úrovni ako v roku 2022.

Mladí Slováci sa od rodičov osamostatňujú pomerne neskoro, tesne pred dovŕšením 31 rokov. Potvrdili to nové čísla Eurostatu za rok 2024. „Je to je druhý najvyšší vek spomedzi všetkých krajín Európskej únie,“ skonštatoval analytik Slovenskej sporiteľne Matej Horňák. Na prvom mieste sa nachádza Chorvátsko s vekom nad 31 rokov, v tesnom závese za Slovenskom sa nachádza Španielsko a Taliansko. Priemerný vek odchodu z domu v rámci krajín Európskej únie je asi 26 rokov.