Danko skritizoval Fica. Spokojný nie je ani s novým ministrom školstva
Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi sa nepáči postoj premiéra Roberta Fica na nedávnom samite Európskej únie v Bruseli. Šéf národniarov nesúhlasí s tým, že predseda vlády podporil závery spomenutého samitu.
Lídri EÚ na samite rovnako na predchádzajúcich stretnutiach potvrdili zámer „poskytnúť Ukrajine a jej ľudu silnú finančnú, ekonomickú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu v takej miere, ako je to potrebné“. Toto vyhlásenie schválili zástupcovia všetkých členských krajín. „To, že to podporil Robert Fico, s tým nesúhlasím. V texte je vidieť vojenskú podporu, ale dal jasne najavo, že odmietame vojenskú pomoc,“ povedal Danko podľa podľa webu eurointegration.com.ua tým, že svoj postoj predostrie Ficovi.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Blaha odstránil vlajku EÚ a portrét prezidentky odložil do skrine. Teraz ho chcú odvolať
Danko kritizuje aj postup ministrov Hlasu. Nie je spokojný s novým ministrom školstva Tomášom Druckerom, ktorý oficiálne vyhlásil, že „mimovládne organizácie v školách nie sú problém“.
Zdroj: (SITA, kh)
Odporúčané články
Aj naša trpezlivosť vo vzťahu k opozícii má svoje hranice. Skonštatoval to dnes premiér Robert Fico (Smer-SD) počas tlačovej konferencie troch predsedov strán vládnej koalície v Národnej rade SR. Poslanci vládnej koalície schválením procedurálneho návrhu rozhodli, že mimoriadna schôdza parlamentu zameraná na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD) sa prekladá na 4. februára 2025.
Podľa premiéra Roberta Fica chcú s Čínou spolupracovať všetci. Predseda vlády to uviedol na tlačovej konferencii po tom, čo sa vrátil zo svojej návštevy Číny. V sobotných dialógoch následne uviedol, že túto návštevu považuje pre Slovensko za kľúčovú.
Parlament schválil štátny rozpočet na rok 2025, ktorý bol pripravený v zložitých podmienkach. Súčasná vláda zdôrazňuje, že zdedený stav verejných financií patrí medzi najhoršie v Európskej únii. Preto považuje prijatie rozpočtu za kľúčový krok v stabilizácii krajiny a zabránení potenciálnemu ekonomickému kolapsu.