KOČNER s ďalšou OBŽALOBOU NA KRKU: Prokurátor si naňho posvietil v kauze sledovacieho komanda
Prokurátor bratislavskej krajskej prokuratúry podal obžalobu na Mariana Kočnera, Juraja Škripa, Miroslava Kriaka, Petra Tótha a Štefana Mlynarčíka pre nelegálne sledovanie novinárov a viacerých známych ľudí.
POŠKODENÝCH JE 28 ĽUDÍ
Ide o kauzu Kočnerovho sledovacieho komanda. Informuje o tom Denník N.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: OBŽALOVANÍ v kauze korupcie na východoslovenských súdoch dostali podmienečné tresty, PROKURÁTOR je nespokojný
Vo veci je 28 poškodených vrátane špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, exministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina), exšéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského, bývalého námestníka SIS Borisa Beňu, šéfky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej, novinárov z Denníka N a .týždňa.
PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Rodičia Kuciaka a Kušnírovej sa plánujú odvolať k Najvyššiemu súdu SR
Prokurátor zažaloval päť ľudí pre pokračovací prečin porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.
(sita, ma)
Odporúčané články
Štefan Lasky bude novým členom predstavenstva Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Úspešne prešiel vypočutím pred orgánmi spoločnosti VVS, a.s. Štefan Lasky nie je priamo navrhnutým kandidátom Klubu akcionárov VVS, avšak po oboznámení sa s doterajším pôsobením Štefana Laskyho a po vypočutí si jeho vízie, správna rada Klubu vyjadrila podporu jeho menovaniu.
Právo na prístup k pitnej vode je základným ľudským právom, ale z hľadiska ekonomickej racionality je súčasný model neudržateľný. Tak, ako je nastavené vodárenstvo dnes, je totiž naprogramované na problémy. Podstatou reformy by malo byť, aby sa na vodárenské spoločnosti pozeralo ako na akciové spoločnosti, teda ich regulácia by bola nastavená tak, aby boli schopné samofinancovania. Okrem toho si štát musí začať plniť svoje základné povinnosti. Povedal to prezident Asociácie priemyselných zväzov a dopravy Alexej Beljajev na valnom zhromaždení Klubu akcionárov VVS.
Na webe beží petícia za odstránenie symbolov komunistického režimu z Námestia osloboditeľov v Košiciach. Občania podpísaní pod petíciou požadujú od mesta aby podniklo kroky vedúce k odstráneniu kosákov a kladív z pamätníka. Tento krok zdôvodnili štyrmi hlavnými dôvodmi. Ide o odsúdenie komunistického režimu, ktorý je podľa zákona označený za „zločinecký, nemorálny a protiprávny”. Organizátori petície považujú symboly na pomníku za propagáciu komunizmu, argumentujú, že je to v rozpore so základnými hodnotami demokratickej spoločnosti.