Košice požiadajú o nenávratný finančný príspevok vo výške takmer DVA MILIÓNY EUR
Mesto Košice požiada o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu a rekonštrukciu školských budov vo výške takmer dva milióny eur. Na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva to odsúhlasili mestskí poslanci. Za hlasovalo 32 poslancov.

ŠESŤ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL
Na realizácii projektu v šiestich základných školách sa samospráva bude podieľať necelými 155-tisíc eur z mestského rozpočtu, čo predstavuje osem percent oprávnených výdavkov. Pôjde o príspevok z Programu Slovensko a prostriedky by mali byť použité na realizáciu projektov na:
- ZŠ Bernolákovej 16,
- ZŠ Ľ. Fullu na Maurerovej 21,
- ZŠ Drábovej 3,
- ZŠ Postupimskej 37,
- ZŠ Starozagorskej 8,
- ZŠ M. Lechkého ul. Jána Pavla II. 1.
Celková výška oprávnených výdavkov na projekt je viac než 1,9 milióna eur.MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Viceprimátor Gibóda sa UTRHOL Z REŤAZE, poslancom sa VYHRÁŽAL PROKURATÚROU!
Poslanci tiež odsúhlasili „zabezpečenie realizácie projektu v súlade s podmienkami poskytnutia nenávratného finančného príspevku z Programu Slovensko s tým, že Mesto Košice bude garantom financovania projektu a zabezpečí realizáciu projektu počas celej doby jeho realizácie”. Zároveň schválili aj to, že prinajmenšom päť rokov po skončení projektu bude zaistené financovanie jeho prevádzky a udržateľnosť.
(sita, kl)
Odporúčané články

Katedra psychológie Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach hľadá dobrovoľníčky a dobrovoľníkov, ktorí by sa zúčastnili na výskumných rozhovoroch na tému vyhorenia v práci v súvislosti s realizovaním pracovných cieľov.

V súvislosti s jarným upratovaním a ekologickým nakladaním s odpadmi sa mesto Košice so spoločnosťou Kosit dohodlo na rozšírení otváracích hodín zberných dvorov od 1. do 30. mája. Všetkých šesť zberných dvorov na uliciach Jarmočná, Pri bitúnku, Magnezitárska, Popradská, Napájadlá a Železiarenská, bude počas mája otvorených aj v nedeľu, v čase od 8.00 do 16.00. hod.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.