Matovičovi sa hnutie ROZPADÁ pred očami: Stranu opúšťajú ZNÁME TVÁRE!
Slovenskou politickou scénou otriaslo odvážne rozhodnutie skupiny bývalých poslancov hnutia OĽANO, teraz známeho ako SLOVENSKO, ktorí sa rozhodli opustiť stranu v dôsledku nesúhlasu s politickým smerovaním a rozhodnutiami predsedu Igora Matoviča. Tento krok poukazuje na hlboké vnútorné rozpory a nespokojnosť s aktuálnym vedením hnutia.

ZBOHOM MU DÁVA AJ LÍDERKA KANDIDÁTKY
Medzi kľúčové postavy, ktoré sa rozhodli pre radikálnu zmenu, patria niekdajšia líderka kandidátky OĽANO v 2020 Mária Šofranko, Peter Kremský, Vojtech Tóth, Peter Liba, Ján Marosz a Veronika Gmiterko. Ich odchod bol sprevádzaný kritickým listom, v ktorom vyjadrili svoje hlavné výhrady voči Matovičovi a celkovému fungovaniu hnutia.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: DEMOKRATI spájajú sily aj po voľbách, čoskoro sa ZLÚČIA s touto stranou!
Vo vyhlásení, ktoré sa dostalo do rúk verejnosti, uvádzajú: “Po viacerých neúspešných pokusoch o zmenu fungovania v rámci hnutia Slovensko (bývalé OĽANO), sme sa rozhodli ukončiť členstvo a spoluprácu s hnutím Slovensko pod vedením Igora Matoviča.”
Výčitky adresované Matovičovi a vedeniu hnutia sú vážne a dotýkajú sa viacerých aspektov politického a organizačného fungovania. Bývalí členovia hnutia poukazujú na “chýbajúci kritický prístup a ochotu férovo diskutovať aj o nepríjemných témach.” Medzi konkrétne problémy, ktoré kritizujú, patria “nedotiahnutá kampaň, netransparentné skladanie kandidátky a nepriaznivý výsledok parlamentných volieb, politická izolácia hnutia a nepremyslené kroky vedenia, ako napríklad uponáhľaná zmena názvu hnutia.”
KONIEC PROTIKORUPČNÉHO HNUTIA?
Tieto výhrady sú podčiarknuté rozčarovaním z toho, ako hnutie odklonilo od svojich pôvodných ideálov a zameralo sa viac na populizmus a politické obchodovanie, čím sa vzdialilo od svojej misie zlepšovať život na Slovensku a čistiť verejný život. “Za posledný rok sa však do politiky bývalého OĽANO dostalo stále viac populizmu, konfliktnosti a politického obchodovania,” tvrdia bývalí členovia vo svojom liste. Ďalším bodom nespokojnosti je Matovičova kandidatúra na prezidenta, ktorú kritici vnímajú ako symbolický prejav nepochopenia dôležitosti situácie a nevhodných krokov vedenia: “Kandidatúra predsedu hnutia Igora Matoviča v prezidentských voľbách, hoci podľa vlastných slov nechce byť prezidentom a kandiduje len formálne, je len poslednou kvapkou v nelogických a mätúcich krokoch vedenia hnutia Slovensko.”
ŽIADNA REAKCIA
Hnutie SLOVENSKO na vzniknutú situáciu zatiaľ nereagovalo, avšak pod facebookovým statusom Petra Kremského sa objavil komentár hovorcu strany, Matúša Bystrianskeho. “Nikdy nepochopím, prečo skoro nikto nedokáže odísť z politiky bez toho, aby hlúpo okydal tých, vďaka ktorým sa do politiky dostal… Predseda výboru, podpredsedníčka výboru, generálna tajomníčka služobného úradu, riaditeľ SPF, poslanci NR SR – krásne funkcie, ktoré ste mali možnosť zastávať a realizovať sa. A to len vďaka ľuďom, ktorí si vybrali práve hnutie OĽANO, ktoré ako jediné nikdy svojich voličov neoklamalo. Želám vám všetko dobré v živote.”
Odporúčané články

Samuel Migaľ, Radomír Šalitroš, Ján Ferenčák ani Roman Malatinec nie sú žiadni vydierači. Rozhodol o tom vyšetrovateľ protikorupčnej jednotky policajného prezídia, trestné oznámenie na skupinu „rebelov z Hlasu“ bolo odmietnuté. Na tlačovej besede v Košiciach to oznámil minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ (nom. Smer-SD).

Špecializovaný trestný súd v Pezinku dnes uznal guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra za vinného z prečinu podplácania. V tejto súvislosti mu uložil peňažný trest vo výške 200-tisíc eur. Pokiaľ by ho Kažimír nezaplatil, sudca Milan Cisárik určil náhradný trest jeden rok väzenia.

Vedúci delegácie výboru Európskeho parlamentu (EP) Tomáš Zdechovský (český europoslanec) dostal kvôli kontrolnej misii na Slovensku vyhrážky smrťou. Uviedol to vo štvrtkovej relácii Braňo Závodský naživo. Útoky Zdechovský považuje za reakciu na vyjadrenia slovenského ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ktorý označil misiu EP na Slovensku ako „trestnú výpravu“.