Art & Tech Days 2023 v Košiciach už čoskoro! Pozrite si pestrý PROGRAM
Festival Art & Tech Days každoročne spája umenie, dizajn, technológie a vedu. Siedmy ročník prináša tému Augmented Humanity. Festival sa bude konať od 16. do 20. októbra 2023 v Kulturparku v Košiciach, ktoré boli Európskym hlavným mestom kultúry, nesú titul UNESCO Creative City of Media Arts a získali dôležité miesto v inovačnom ekosystéme EIT Culture & Creativity.
Bohatý festivalový program je plný svetových spíkrov, ktorí ponúkajú skúsenosti zo širokého spektra disciplín a rozličné pohľady na to, ako technológie, inovácie a kreativita rozširujú a zlepšujú možnosti v oblastiach kvality života, komunikácie a spolupráce. Návštevníci sa môžu tešiť na dva konferenčné dni, sériu workshopov, meet-up a sprievodné podujatia vo forme mediartových výstav a unikátneho divadelného predstavenia.
Program podujatia bude pestrý
Festival sa bude konať od 16. do 20. októbra 2023 v Kulturparku v Košiciach, ktoré boli Európskym hlavným mestom kultúry, nesú titul UNESCO Creative City z Media Arts a získali dôležité miesto v inovačnom ekosystéme EIT Culture & Creativity. Festivalový týždeň tento rok ponúka aj dva inšpirujúce konferenčné dni. Prvý sa bude konať 18. októbra v rámci European Culture & Creativity Days ako úvodné podujatie Co-Location Centra East v Košiciach, ktoré bude podporovať inovácie, investície a rozvoj v kultúre a kreatívnom priemysle.
Nosným eventom festivalu je aj tento rok Art & Tech Conference, na ktorej sa 19. októbra predstavia špičkoví experti z oblasti umenia, dizajnu, inovácií, marketingu, psychológie či systémových zmien. Okrem konferencií, ponúka festival aj kvalitné workshopy, ktoré povedú skúsení odborníci a kouči z oblasti inovácií, transformácie a služieb.
Pre CEO a C-level lídrov pripravili organizátori 16. októbra workshop Vika Maraja – Breakthrough Leadership. Návštevníci sa ďalej môžu prihlásiť na inovačný workshop Timmyho Ghiuraua, lídra v oblasti inovácií švédskeho Volva alebo na transformačný workshop Vika Maraja. Oba tieto workshopy sa budú konať 18. októbra. Festival Art & Tech Days organizuje Creative Industry Košice spolu s EIT Culture & Creativity a s podporou organizácie K13 – Košické kultúrne centrá.
Generálnym partnerom festivalu je Tatra banka, hlavným partnerom podujatia sa stal Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia. Spoločným cieľom organizátorov festivalu Art & Tech Days a jeho partnerov je vytvoriť priestor pre dialóg, spoluprácu a experimentovanie. Platformu, ktorá spojí umenie, technológie a vedu a dokáže ich spoločnú hodnotu priblížiť širokému publiku.
Vybraní ,,spíkri”
Lou Downe patrí mu autorstvo knihy Good Service, bestselleru o tom, ako navrhovať fungujúce služby. Stojí za vznikom organizácie School z Good Services, ktorá pomáha ľuďom rozvíjať zručnosti potrebné na navrhovanie a rozširovanie ponuky služieb výnimočnej kvality. Ako Director z Design má za sebou prácu pre vládu Spojeného kráľovstva. Aj vďaka Lou Downe vzniklo odvetvie dizajnu služieb a jeden z najväčších a najvplyvnejších dizajnérskych tímov v UK s 2000 členmi, ktorí získali ocenenia ako napr. Dizajn roka alebo cenu D&AD za celoživotné dielo.
Timmy Ghiurau je skúsený Innovation Leader v spoločnosti Volvo Cars, kde viedol veľké projekty v oblasti digitálnej transformácie, zavádzania pokročilých technológií a zlepšovania inovatívnych procesov. Jeho práca v spoločnosti Volvo sa vyznačuje podporou kultúry inovácií a integráciou nových technológií s cieľom zefektívniť prevádzku a zlepšiť užívateľskú skúsenosti zákazníkov. Zanietene podporuje rast podnikov stelesňujúcich inovácie, ktoré majú potenciál priniesť do svojich odvetví významný pokrok.
Bernd Fesel je CEO v EIT Culture & Creativity a má viac ako tridsaťročné skúsenosti s prácou v kultúrnych a kreatívnych odvetviach (CCSI). V minulosti pôsobil v kreatívnej a kultúrnej oblasti v rokoch 2010 až 2018 zastával funkciu riaditeľa Európskej siete kreatívneho podnikania (European Creative Business Network), bol zástupcom riaditeľa projektu Európskeho hlavného mesta kultúry v Porúrí a pôsobil tiež ako hlavný poradca Inštitútu kultúrneho dedičstva RUHR. Pracoval v Európskom centre pre kreatívnu ekonomiku v Dortmunde a zohrával tiež kľúčovú úlohu v európskych iniciatívach ako sú napr. JRC – Creative City Monitor, program Voices for Culture a ENCATC.
Vik Maraj je vedúci dizajnu a spoluzakladateľ spoločnosti Unstoppable, má za sebou mimoriadnu cestu, ktorá je poznačená jeho zapojením sa do rôznych oblastí. Zohral kľúčovú úlohu pri riešení medzinárodných sporov v rámci OSN, viedol prelomovú spoluprácu medzi globálnymi energetickými gigantmi a dokonca učil kanadskú národnú políciu Ako vyjednávať o rukojemníkoch. Jeho viera v silu ľudských spojení a jeho koučovanie zmenili budúcnosť vlád, korporácií a mimovládnych organizácií.
(CIKE)
Galéria
Odporúčané články
Obľúbený Coca-Cola kamión, symbol Vianoc, opäť navštívi Košice! Po minuloročnom úspechu na Terase si aj tento rok Košičania môžu užiť magickú atmosféru, ktorú tento ikonický kamión prináša. Tentoraz ho však budete môcť vidieť pred Košickou futbalovou arénou na ulici Pri prachárni.
Takmer 50 Košičanov všetkých vekových kategórií spojila vo štvrtok 28. novembra na sídlisku Nad jazerom solidarita s ľuďmi bez domova. V podvečerných hodinách sa na školskom dvore základnej školy na Galaktickej 9 stretli žiaci Slobodnej školy, ich rodičia, pedagógovia i širšia verejnosť. Spoločne vyjadrili svoj názor na to, že pred alarmujúcou chudobou na Slovensku nesmieme zatvárať oči.
V poslednom období rezonuje v Košiciach otázka odstraňovania komunistických symbolov, ktoré pre mnohých predstavujú znak niekdajšieho sovietskeho vplyvu. Na stole je takisto otázka premiestnenia Pamätníka vojakov Sovietskej armády z Námestia osloboditeľov, kde spomínané symboly komunizmu rozvírili verejnú debatu. Aby však bola diskusia relevantná, mali by sme pochopiť aj význam tohto pamätníka a poznať jeho miesto v dejinách mesta, pozrime sa teda na jeho bohatú, no rozporuplnú históriu.