Oznam o zmene dopravného značenia na Kostolianskej ceste
Dopravná situácia na Kostolianskej ceste v Košiciach patrila dlhodobo medzi problematické úseky s častými kongesciami, najmä počas rannej a popoludňajšej špičky. S narastajúcim počtom vozidiel smerujúcich denne do mesta bolo nevyhnutné prijať opatrenia, ktoré by situáciu zlepšili ešte pred plánovanou výstavbou kruhového objazdu, ktorá je naplánovaná na august.

Významným krokom k zlepšeniu plynulosti premávky bolo predĺženie intervalu zeleného signálu na svetelnej signalizácii v smere od mestskej časti Krásna do centra mesta. Toto riešenie vzniklo vďaka spolupráci Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach a samosprávy. Analýza dopravnej situácie v oblasti križovatky s Kostolianskou cestou prebiehala aj s využitím moderných technológií. Policajný zbor na monitorovanie situácie nasadil služobný dron, vďaka ktorému bolo možné zmapovať dopravnú záťaž aj z výšky. Výsledkom týchto opatrení bol návrh na zmenu hlavnej cesty, ktorý predložil Krajský dopravný inšpektorát Magistrátu Mesta Košice.
Na základe vydaných rozhodnutí príslušných cestných správnych orgánov sa hlavná cesta mení z pôvodnej trasy Kostolianska cesta – Cesta pod Hradovou na trasu Kostolianska cesta – Národná trieda. Po osadení nového dopravného značenia sa Cesta pod Hradovou stane vedľajšou cestou s povinnosťou dať prednosť v jazde. Aby nedošlo k zbytočným kolíznym situáciám v dôsledku jazdy popamäti, policajti budú v prvých dňoch po osadení dopravného značenia monitorovať križovatku a dohliadať na bezpečnosť a plynulosť premávky. Vodiči sú vyzývaní, aby venovali zvýšenú pozornosť novému dopravnému režimu a prispôsobili mu svoju jazdu.


Zdroj: (TS, KR PZ Košice)
Odporúčané články

Parkovisko pred obchodným centrom Astória na košickom Sídlisku Juh sa od augusta minulého roka stalo spoplatnenou zónou. Nie všetci vodiči sú však ochotní rešpektovať nové pravidlá. Nedávny incident, kedy vodič cúval od závory a obišiel ju cez chodník popri detskom ihrisku, rozprúdil živú diskusiu medzi obyvateľmi mestskej časti.

Miestne občianske a preventívne hliadky (MOaPS) pôsobia v teréne už od apríla minulého roka a za desať mesiacov svojej činnosti preukázali významný prínos pre bezpečnosť a poriadok v mestskej časti Juh. Ich práca sa sústreďuje na viaceré kľúčové oblasti, od prevencie nebezpečného správania až po spoluprácu s políciou pri odhaľovaní priestupkov.

Medzinárodná organizácia civilnej ochrany vyhlásila 1. marec za Svetový deň civilnej ochrany. Cieľom tohto kroku bolo upriamiť pozornosť širšej verejnosti na jej úlohy pri riešení a odstraňovaní náhlych nepredvídateľných udalostí, mimoriadnych udalostí, pri ochrane života a majetku osôb a ochrane životného prostredia.